Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia.

Zamknij


PŁYWAJĄCE MOKRADŁA

ZACHOWANIE CZYSTOŚCI ZBIORNIKÓW SŁODKOWODNYCH


  • PŁYWAJĄCE MOKRADŁA

    ZACHOWANIE CZYSTOŚCI ZBIORNIKÓW SŁODKOWODNYCH

    ZOBACZ WIĘCEJ

TECHNOLOGIA PŁYWAJĄCYCH WYSP

PŁYWAJĄCA WYSPA

Pływające tereny podmokłe (z ang. Floating Treatment Wetlands - FTW) lub pływające wyspy są małymi sztucznymi platformami, które umożliwiają wzrost roślin błotnych w głębokiej wodzie. Ich korzenie rozrastają się poprzez warstwy pływającej wyspy w dół do wody, tworząc gęste kolumny korzeni o dużej powierzchni.

Rośliny same pobierają składniki odżywcze
i zanieczyszczenia, a korzenie roślin i pływający materiał wyspowy zapewniają rozległą powierzchnię dla rozwoju drobnoustrojów tworzących śluzowatą warstwę biofilmu. UNIKALNY EKOSYSTEM

Rozrastający się unikalny ekosystem wykorzystuje swój potencjał do wychwytywania substancji odżywczych i przekształcania występujących w naszych jeziorach zanieczyszczeń w nieszkodliwe produkty uboczne.

Sztuczne pływające wyspy stanowią również znakomitą powierzchnię do zasiedlania się i rozwoju ptaków i innych drobnych zwierząt zamieszkujących obszary bagienne.
NATURALNA MATA KOKOSOWA

Sztuczna pływająca wyspa firmy EKOWYSPA wykonana jest
z maty poliestrowej, naturalnej maty kokosowej i wypornościowej pianki. W macie kokosowej przygotowane są otwory, w których sadzone są rośliny wodne i bagienne.

Standardowa wielkość wyspy to 1,5 m x 2,0 m. Mogą być one łączone w większe platformy pływające o różnorodnych kształtach.


WYKORZYSTANIE

PŁYWAJĄCYCH MOKRADEŁ

Istnieje wiele zbiorników słodkowodnych, w których pływające mokradła mogą być wykorzystywane w celu poprawy jakości wody.
Oto tylko kilka zastosowań: