This website uses cookies. By using our website without changing your browser settings, they will be saved in the device's memory.

CLOSE


FLOATING ISLAND

THE NATURAL ABILITY OF PLANTS AND MICROBES


  • FLOATING ISLAND

    STIMULATE BIOLOGICAL WATER FILTRATION PROCESSES

    SEE MORE

FLOATING ISLAND TECHNOLOGY

FLOATING ISLAND

Pływające tereny podmokłe (z ang. Floating Treatment Wetlands - FTW) lub pływające wyspy są małymi sztucznymi platformami, które umożliwiają wzrost roślin błotnych w głębokiej wodzie. Ich korzenie rozrastają się poprzez warstwy pływającej wyspy w dół do wody, tworząc gęste kolumny korzeni o dużej powierzchni.

Rośliny same pobierają składniki odżywcze
i zanieczyszczenia, a korzenie roślin i pływający materiał wyspowy zapewniają rozległą powierzchnię dla rozwoju drobnoustrojów tworzących śluzowatą warstwę biofilmu. UNIKALNY EKOSYSTEM

Rozrastający się unikalny ekosystem wykorzystuje swój potencjał do wychwytywania substancji odżywczych i przekształcania występujących w naszych jeziorach zanieczyszczeń w nieszkodliwe produkty uboczne.

Sztuczne pływające wyspy stanowią również znakomitą powierzchnię do zasiedlania się i rozwoju ptaków i innych drobnych zwierząt zamieszkujących obszary bagienne.
NATURALNA MATA KOKOSOWA

Sztuczna pływająca wyspa firmy EKOWYSPA wykonana jest
z maty poliestrowej, naturalnej maty kokosowej i wypornościowej pianki. W macie kokosowej przygotowane są otwory, w których sadzone są rośliny wodne i bagienne.

Standardowa wielkość wyspy to 1,5 m x 2,0 m. Mogą być one łączone w większe platformy pływające o różnorodnych kształtach.


WYKORZYSTANIE

PŁYWAJĄCYCH MOKRADEŁ

Istnieje wiele zbiorników słodkowodnych, w których pływające mokradła mogą być wykorzystywane w celu poprawy jakości wody.
Oto tylko kilka zastosowań: